Юридичні послуги у сфері освіти

Освіта є потужним рушієм розвитку суспільства. Закон визначає освіту як суспільно значимий процес виховання, навчання і розвитку. Також він включає в себе сукупність знань, умінь, навичок, цінностей, досвіду і компетенцій людини. Водночас у зв’язку з модернізацією освітнього процесу, регулярними нововведеннями в систему загальнодержавної та приватної освіти, періодом встановлення карантину (обмежувальних заходів), пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби,  неминучими є  конфліктні ситуації в сфері отримання знань або їх передачі. Конфлікти виникають між:

 • здобувачами освіти (вихованцями, учнями, студентами, курсантами, слухачами, стажистами, аспірантами (ад’юнктами), докторантами, іншими особами, які здобувають освіту за будь-яким видом та формою здобуття освіти) і педагогічними, науково-педагогічними та науковими працівниками;
 •  між здобувачами освіти (так званий булінг (цькування);
 •  між педагогічними, науково-педагогічними та науковими працівниками;
 • між здобувачами освіти/батьками здобувачів освіти та суб’єктами освітньої діяльності (фізичною або юридичною особою (закладом освіти, підприємством, установою, організацією), що провадить освітню діяльність);
 • між педагогічними, науково-педагогічними та науковими працівниками та суб’єктами освітньої діяльності;
 • між суб’єктами освітньої діяльності та органами управління у сфері освіти, в тому числі центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Будь кому з учасників освітнього процесу може знадобитися юридична консультація. Важливу роль при вирішенні правових спорів у сфері освіти відіграє саме юридична допомога, що дозволяє отримати необхідну інформацію для прийняття рішення по врегулюванню конфлікту в досудовому порядку (шляхом медіації), а також зрозуміти перспективи подальшого розгляду справи в суді.
Незважаючи на те, що освітнє право відноситься до числа найскладніших напрямків юриспруденції, практично будь-які спори і конфлікти, що виникають у сфері освіти, можна вирішити, звернувшись за кваліфікованою юридичною допомогою до АО «Джаст Лоєрс».
АО «Джаст Лоєрс» ─ це грамотна і своєчасна допомога у сфері освіти і науки, яка дозволяє вирішувати розширений спектр питань, спорів, що стосуються:

 • ліцензування освітньої діяльності;
 • освіти мешканців з тимчасово окупованих територій;
 • порушення правил прийому до закладів освіти (в тому числі до закладів дошкільної освіти);
 • якості освітньої діяльності;
 • договору про надання освітніх послуг, умови та порядок їх оплати;
 • видів компенсацій/гарантій учасникам освітнього процесу (податкова знижка при оплаті навчання у дошкільних, позашкільних закладах, закладах загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти; пільгове кредитування для здобуття професійно-технічної та вищої освіти тощо);
 • взаємин між учасниками освітнього процесу, в тому числі цькування;
 • оскарження результатів іспитів/державної підсумкової атестації, а також пов’язані з цим відмова у присвоєнні кваліфікації та видачі свідоцтва про здобуття базової середньої освіти чи повної загальної середньої освіти, диплома державного зразка;
 • атестації/сертифікації педагогічних (науково-педагогічних) працівників, підвищення кваліфікації, присвоєння наукових ступенів і звань, пенсійного та соціального забезпечення;
 • забезпечення академічної доброчесності у сфері освіти;
 • організації та діяльності проєктів неформальної освіти (альтернативних шкіл та дитсадків, курсів, тренінгів, клубів тощо) та інші.

Адвокати АО «Джаст Лоєрс» проконсультують у справах, що стосуються будь-яких видів та форм здобуття освіти, якості освітянських послуг, взаємин педагогічного (науково-педагогічного) колективу і здобувачів освіти. Фахівці команди АО «Джаст Лоєрс» завжди готові вивчити особливості конкретного випадку, щоб підібрати найбільш ефективні, раціональні та дієві способи виходу з ситуації і надати якісні юридичні послуги з освітянських питань, спрямовані на захист Ваших інтересів і прав.

Ви можете поставити нам будь-які юридичні питання та отримати швидку консультацію або під час особистого візиту, або зателефонувавши нашим адвокатам за контактним телефоном, або скористатися e-mail адресою.

Отримати безкоштовну консультацію

Design-Service-Creative-consult-idea

Всеукраїнська громадська організація адвокатів України, створена на засадах рівноправності та професійної незалежності, сприяє розвитку адвокатської професії, зміцненню інституту адвокатури в Україні і підвищенню його ролі та авторитету в суспільстві, забезпеченню захисту прав та інтересів її членів.

Отримати консультацію →